Leśny Dworek

Wirtualny spacer »

Rezerwacja

Okolica

Piękno dzikiej przyrody, gęste, wiekowe lasy i klimatyczne górskie szlaki… to wszystko znajdą Państwo w najbliższej okolicy.

Leśny Dworek położony jest we wsi Cisów, ukrytej w urokliwej dolinie, zamkniętej przez malownicze, zalesione stoki gór. Miejscowość położona jest na terenie Cisowsko-Orłowińskiego parku krajobrazowego w Górach Świętokrzyskich.

Poza najpopularniejszymi atrakcjami tych gór, w naszym sąsiedztwie znajduje się szereg mniej popularnych, a godnych uwagi miejsc dla miłośników przyrody, historii czy też osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas.

Zapraszamy do odwiedzenia:

  • parku krajobrazowego, na terenie którego występuje wiele chronionych gatunków fauny i flory,
  • leśnej ścieżki historycznej im. Wybranieckich, gdzie oprócz tablic z opisem bogactwa przyrodniczego regionu, upamiętnione zostały dzieje oddziału powstańców stacjonującego tu w czasie II wojny światowej.
  • rezerwatu przyrody Cisów im. prof. Zygmunta Czubińskiego,
  • rezerwatu przyrody „Białe Ługi”,
  • wielu ścieżek turystycznych, idealnych do pieszych lub rowerowych wędrówek,
  • zabytkowego kościoła, znanego przede wszystkim z figury diabła, przygniatanego przez Michała Archanioła i związanej z nią legendy

Jeśli zdecydują się Państwo nas odwiedzić, z przyjemnością opowiemy nie tylko tę legendę, ale również mnóstwo innych ciekawostek związanych z tym przepięknym terenem.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij